Závodníci i diváci

Destruction Derby 9 se letos koná 16.-17. 6. 2018 na Autodromu v Sosnové u České Lípy.
Startujeme už v 9:00. Tak dorazte celá rodina.

Závody Destruction Derby jsou adrenalinové závody sériových vozů pro širokou veřejnost, kde se majitelé loučí se svými starými ojetinami důstojným způsobem. Všechny tyto vozy jsou po závodech ekologicky zlikvidovány, tedy sešrotovány a majitelům jsou vydány protokoly o ekologické likvidaci pro vyřazení vozidla z evidence dopravních vozidel.

Závodníci krouží po trati a snaží se svého soupeře vyřadit bouráním, které má však svá přísná pravidla, a to hlavně z důvodu bezpečnosti. Je přísně zakázáno bourat na řidičovy dveře, ale také se závodník nesmí schválně vyhýbat karambolům. Za to by ho diváci mohli bouřlivě vypískat 😊.

Systém závodu není jako u klasického demoličního (amerického) závodu, ale z důvodu bezpečnosti se spíše podobá rallycrossu, kde záleží i na pozici projetí cílem, a přitom se snaží jeden druhého vyřadit bouráním.

Pro tyto originální závody byl na části autodromu Sosnová vybudován zbrusu nový šotolinový okruh, na kterém nechybí ani několik skoků a vodní příkop. Závodu se účastní kolem 200 závodníků.

Akce je vždy plánovaná na celý víkend. Jezdci přijíždí již v pátek, kdy si své vozy připravují v rámci pravidel na závodní soustředění. V sobotu a neděli se konají rozjížďky vždy po 10–12 autech na startu.
Z těchto rozjížděk postupují jen ti nejlepší do nedělního finálového závodu, kde vzejde vítěz, který obdrží ceny od hlavních partnerů a sponzorů.

Tyto závody však nejsou pouze pro mužské pohlaví, součástí je i dámský závod, který je velmi úspěšný a účastní se ho na dvě desítky dam.

Součástí celého závodu bude nabitý program jak pro tatínky, tak i pro maminky s dětmi všech věkových kategorii. O zábavu rozhodně nebude nouze.

Každoročně jsou součástí závodu kolotoče, výstavy závodních speciálů a velké sbírky veteránů a mnoho dalšího, co pro Vás na letošní rok připravujeme.